Uzyskany kapitał

16 680 PLN

Sprzedanych akcji

417

Liczba udziałowców

41 (zobacz listę) • 400 000 zł
  cel akcji
 •  
 • 40 zł
  cena akcji
 •  
 • Projekt zakończony
  do zakończenia
 • 16,67%
  procent akcji
 •  
 • 10000
  liczba akcji
 •  
 • Flexible funding
  rodzaj oferty

ZOSTAŃ WŁAŚCICIELEM RESTAURACJI

Kalaya to nowa interesująca restauracja w Warszawie, serwująca współczesną kuchnię australijską i nowozelandzką. Szczycimy się największym w kontynentalnej Europie wyborem win z Antypodów. Ta niewielka elegancka restauracja w centrum miasta powstała sześć miesięcy temu. Jej nazwa w języku Aborygenów oznacza ptaka emu. Spotkaliśmy się z entuzjastycznymi reakcjami zarówno gości jak i ekspertów, dzięki czemu planujemy dalszy rozwój naszego projektu, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Poszukujemy dodatkowego kapitału potrzebnego do poszerzenia naszej bazy interesariuszy, co pozwoli nam na dalszy rozwój lojalności klienta oraz jego obsługi w przyszłości. Za niewielką kwotę także i Ty możesz stać się współwłaścicielem restauracji Kalaya i dzielić z nami jej przyszłe sukcesy, jednocześnie uzyskując dostęp do natychmiastowych korzyści wynikających z posiadania akcji w jednej z najlepszych warszawskich restauracji.

CZYM JEST KALAYA?

Australia i Nowa Zelandia należą do najbardziej pozytywnie postrzeganych krajów przez Polaków. Czyste, zielone i przyjazne, kojarzą się ze świeżą żywnością zarówno pochodzenia lokalnego jak i odzwierciedlającą wielokulturowe wpływy na kształtowanie się kuchni w tych dwóch krajach.
Nasze menu obejmuje takie miejscowe specjalności jak nowozelandzka jagnięcina czy znakomita wołowina w stylu australijskim przygotowywana w jedynym w Warszawie piecu typu Josper na węgiel drzewny z rusztem. Serwujemy także sycące posiłki jak np. pasztety mięsne, wykwintne torciki pavlova czy egzotyczne przysmaki z kangura i emu. Wielu gości oceniło nasz tatar z kangura jako najlepszy jakiego kiedykolwiek próbowali. Dopełnieniem menu jest nasza niespotykana oferta win z Antypodów, obejmująca ponad siedemdziesiąt ich rodzajów, spośród których wiele słynie na całym świecie jako najlepsze w swojej klasie.

Kalaya jest pomysłem Grega Bateupa, Australijczyka, który wraz z rodziną przeniósł się do Polski cztery lata temu. Greg nie szczędził wysiłku przy projektowaniu i budowaniu restauracji, mieszczącej się w doskonałej lokalizacji przy ul. Jasnej. Razem z Pawłem Kałuskim, przedsiębiorczym i innowatorskim szefem kuchni, spędził ostatnie miesiące doskonaląc potrawy i opracowując standardy na typowo antypodyjskim poziomie, by zapewnić klientom towarzyską, gościnną i wyjątkowo profesjonalną obsługę. Trzecim członkiem zespołu jest John Borrell, właściciel Wine Express, jednej z najstarszych polskich firm winiarskich. John jest również właścicielem wielokrotnie nagradzanego hotelu Kania Lodge działającego już trzecią dekadę, jak również Vestalu, butikowej marki polskiej luksusowej wódki eksportowanej do Wielkiej Brytanii, Francji, USA, Hong Kongu i Singapuru.

KORZYŚCI

Po pierwsze i najważniejsze, stajesz się akcjonariuszem spółki „Harbour Restaruants Group”, właściciela marki Kalaya. Wiemy, że ekspansja zajmie nam trochę czasu, ale zanim urośniemy, możemy zaoferować Ci wiele zysków, z których możesz skorzystać już teraz.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy
Już od 1 akcji

Każdy akcjonariusz zostanie zaproszony na nasze Coroczne Walne Zgromadzenie, które odbędzie się w lokalu Kalaya - Restaurant & Bar. Nakryjemy do stołu, napijemy się dobrego australijskiego i nowozelandzkiego piwa oraz wina, a następnie poinformujemy Was jak nam idzie i co planujemy.

Uczestnictwo W Rozwoju Koncepcji
Już od 1 akcji

Greg, Paweł i John mają własne ciekawe pomysły i plany, ale jesteśmy otwarci na inne koncepcje i chcielibyśmy usłyszeć Wasze opinie. Założymy forum, gdzie będziecie mogli dzielić się pomysłami i dyskutować z innymi akcjonariuszami.

Uchwyt Do Noszenia Toreb Lub Otwieracz Do Butelek
Od 5 akcji

Mamy dla Ciebie mały podarunek, który otrzymasz razem z dokumentem potwierdzającym Twoje akcje.

Tu Mówi Londyn
Od 10 akcji

Akcjonariuszom mieszkającym lub bywającym w Wielkiej Brytanii przy zakupie więcej niż 10 z nich chcielibyśmy zaoferować 50% zniżki w jednym z najlepszych londyńskich barów, „Ladies and Gentlemen”, jak również w „Vestal Voyages” znajdującym się na odnowionej łodzi na kanale Regents.

Coroczny Kupon Do Wykorzystania W Lokalu
Od 10 akcji

Dla osób, które kupują więcej niż 10 akcji proponujemy coroczny kupon w wysokości 10% ich wartości nominalnej udziałów, więc np. na 25 akcji przysługuje Ci stuzłotowy kredyt, który możesz wykorzystać w restauracji na jedzenie, drinki, imprezy okolicznościowe, a nawet na produkty detaliczne, które mogą pojawić się w ofercie. W miarę jak będziemy się rozwijać, usługa ta obejmować będzie także nowe lokale, a na razie możesz wykorzystać go także u naszych partnerów - w Kania Lodge i Wine Express.

Dodatkowe Kupony I Gwarantowany Stolik
Od 100 akcji

Dla osób posiadających więcej niż 100 akcji wartość kuponów wzrasta do 12%, a dodatkowo zagwarantujemy Ci dostępność stałą w naszym lokalu po telefonicznej rezerwacji.

Kolacja z Degustacją
Od 200 akcji

Osoby posiadające więcej niż 200 akcji, zapraszamy wraz 5 osobami towarzyszącymi na jedyną i niepowtarzalną kolację połączoną z degustacją, oraz specjalnym menu i kartą win wybranych specjalnie przez eksperta Johna Borrella.

OPINIE

Nasza flagowa restauracja, Kalaya - Restaurant & Bar, została otwarta w październiku 2015 roku i została bardzo dobrze przyjęta na rynku. Ceniony krytyk kulinarny, Maciej Nowak z Gazety Wyborczej, pisał o „ciekawych smakach, niesamowitej obsłudze”. Otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie od niektórych kluczowych blogerów kulinarnych w Warszawie a Wy, nasi goście, także oceniliście nas bardzo dobrze za pośrednictwem stron Facebook, Google, Trip Advisor i Zomato.

Krytyka Kulinarna „Niebywale prosta, ale połączenie smaków zupełnie wyjątkowe.”

Taste Affair „Trzy urządzane stylowo kondygnacje, przytulne i dające poczucie prywatności.”

Little Hungry Lady „Cóż – mogę Was jedynie namawiać do odwiedzenia Kalaya – może wybierzecie się tam na romantyczną kolację albo biznesowy lunch.”

KUKBUK „Imponująca jest karta win z antypodów, którą współtworzy John Borrell.”

KIM JESTEŚMY?

Greg

GREG BATEUP

Założyciel

Podobno możesz wyrwać chłopaka z jego kraju, ale nie uda Ci się wyrwać kraju z jego serca. Greg wychował się w niewielkim miasteczku (w Polsce powiedziałoby się: na wsi) w Nowej Południowej Walii. Po przyjeździe do Polski zafascynował go szybko rosnący rynek gastronomiczny oraz dostępność świeżych lokalnych produktów. Tak zaczęła się kiełkować myśl o własnej restauracji. Porzucił pracę w korporacji i założył Kalayę. Razem z szefem kuchni, managerem restauracji oraz zespołem polskich architektów stworzyli projekt miejsca, w którym można doświadczyć prawdziwej australijskiej kuchni opartej na najwyższej jakości produktów i doskonałym winie.

John

JOHN BORRELL

Współwłaściciel

Pod koniec lat osiemdziesiątych zeszłego wieku restauracje w Warszawie można było policzyć na palcach jednej ręki. Serwowane dania były nijakie, wina mało pijalne, a serwis typowy dla tamtego okresu. Wtedy John jako korespondent magazynu Time przyjechał do Polski po raz pierwszy. Niedługo później opuścił redakcję żeby przenieść się na stałe na Kaszuby, otworzyć butikowy hotel Kania Lodge, a chwilę potem uruchomić firmę importerską reprezentującą rodzinnych winiarzy z całego świata - Wine Express. Pierwsze nowozelandzkie Sauvignon Blanc w Polsce czy marki takie jak Banrock Station sprowadzone zostały przez Johna. Obecnie Wine Express posiada największe i najciekawsze portfolio win z Australii i Nowej Zelandii w Polsce. Kalaya ma ich na liście aż 70 - a więcej etykiet jest w drodze. Wspaniałe jedzenie i wino z Antypodów - niemożliwe dwadzieścia lat temu stało się faktem.

Paweł

PAWEŁ KAŁUSKI

Szef kuchni

„Co można z tego zrobić?” spytałem wręczając Pawłowi torbę z węglem drzewnym i słoik Vegemite – „Pieczone warzywa z Vegemite – typowe dla Australii” – odpowiedział natychmiast. Paweł to szef kuchni z ogromną pasją. Dzięki swojemu doświadczeniu może czerpać z bogactwa inspiracji, składników i stylów. Widać to nie tylko w smaku jego dań, ale także w sposobie prezentacji dania na talerzu. Stworzyliśmy wspólnie kartę menu, która odzwierciedla styl i smaki Australii w autorskiej interpretacji stworzonej dla Kalaya. Jeśli siedzisz niedaleko grilla lub przy stoliku Szefa możesz liczyć na próbkę tego co właśnie gotuje do degustacji.

PO CO ZBIERAMY KAPITAŁ?

Myślimy o przyszłości i o tym, jak się rozwijać. Do tego potrzeba nam zaś dodatkowego kapitału - nie tylko środków na inwestycje, ale także Waszego wkładu intelektualnego w dalszy rozwój naszej koncepcji. Kapitał który zgromadzimy dzięki projektowi crowdfundingowemu pozwoli nam zbadać kilka nowych pomysłów w ciągu najbliższych miesięcy i zgromadzić środki na nieruchomość i ekspertyzy, których będziemy potrzebować.

NASZE PLANY

Nasza flagowa restauracja - Kalaya - Restaurant & Bar

W październiku 2015 roku otworzyliśmy naszą pierwszą restaurację przy ul. Jasnej 26 w Warszawie. Lokal zbiera doskonałe recenzje i cieszy się coraz większą popularnością wśród koneserów jedzienia.

Crowdfunding

Czy kiedykolwiek marzyła Ci się własna restauracja? Wyobraź sobie, że możesz zaprosić znajomych „do siebie” w Warszawie. Jako współwłaściciel(ka) masz taką możliwość! Naszym celem jest zebranie 400 000 pln (tj. 16,67% wartości spółki), co pozwoli nam kontynuować rozwój na terenie Polski i za granicą.

By być najlepszym

Wszyscy nasi pracownicy pragną pracować w najlepszej restauracji australijskiej w Europie - i my mamy szansę taką się stać! To jest nasz obecny cel. Naszym następnym projektem będzie dalszy sukces.

Lato w Kalaya

Lato w Warszawie, podobnie jak w Australii jest czasem, kiedy jadamy na świeżym powietrzu. Dlatego chcielibyśmy stworzyć coś unikalnego w naszej aktualnej lokalizacji, dzięki czemu nasi goście będą mogli cieszyć się naszym wspaniałym jedzeniem i korzystać z naszej gościnności w plenerze!

Marka piwa Kalaya

Jeszcze w 2016 roku pragniemy uruchomić jeden z naszych projektów pobocznych. Jest nim rozpoczęcie warzenia piwa marki Kalaya, opartego na recepturze australijskiej. Projekt ten jest dopiero w pierwszych dniach realizacji, ale ma naprawdę ogromną szansę na podtrzymanie wyjątkowości marki Kalaya.

Nasza druga lokalizacja

Rozważamy dwie możliwe opcje:

 • Restauracja typu „casual dining z możliwością warzenia własnego piwa marki własnej Kalaya inspirowanego piwami z Antypodów (mamy nawet upatrzone miejsce w Warszawie)
 • Druga i trzecia lokalizacja dla restauracji Kalaya w Polsce i Europie.

Rozpatrujemy obydwie koncepcje i chcielibyśmy rozpocząć ich realizację do końca 2016 roku.

FAQ

Jeśli na naszej stronie brakuje informacji na interesujący Cię temat, czekamy na pytania. Wszelkich dokładniejszych informacji możemy udzielić mailowo. Napisz do nas na adres:
investor@kalaya.pl

Na jakiej podstawie dokonano wyceny wartości firmy?

Wycena wartości restauracja jest trudna, a my dopiero rozpoczęliśmy działalność, jednak w oparciu o nasze możliwości, średnią wysokość rachunku, poziom kosztów i to co rozumiemy jako potencjał rynku, uważamy, że wycena jest z pewnością miarodajna. Ponadto, nasza koncepcja została dobrze przyjęta w Polsce, a w oparciu o informacje zwrotne, które otrzymaliśmy do tej pory uznajemy, że możemy odnosić jeszcze większe sukcesy na innych rynkach, a także dzięki urozmaiceniu pierwotnej koncepcji.

Czy to będzie opłacalne?

Mamy taką nadzieję - pamiętaj, my także jesteśmy udziałowcami. Dzięki odpowiedniemu zespołowi ludzi, silnej bazie kapitałowej, dobrej strategii, a co najważniejsze - umiejętności patrzenia perspektywicznego - możemy wiele osiągnąć i przekuć naszą wizję na ogromny sukces, przy okazji zarabiając.

Jakie są obowiązki akcjonariuszy Holdingu?

Nie ma żadnych obowiązków. Raz w roku otrzymasz jednak od nas zaproszenie na Walne Zgromadzenie, które możesz przyjąć lub odrzucić. Niemniej, postaramy się, by ci z Was, którzy się na nim pojawią, odczuli, że warto było poświęcić nam chwilę.

Czy tego rodzaju działania są zgodne z prawem?

Tak - współpracujemy w tym zakresie ze stroną Beesfund, która ma doświadczenie w prowadzeniu podobnych działań oraz z kancelarią prawną, która dba o wszelkie aspekty prawne i formalne. Co więcej, akcja została zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego.

Czy mogę odsprzedać moje udziały?

Tak - zgodnie z prawem, udziały mogą być odsprzedawane przez właściciela po cenie wyznaczonej przez niego samego.

Czy planujecie wypłacać jakąś dywidendę?

W obecnej chwili nie. Zyski zostaną ponownie zainwestowane w firmę z myślą o przyszłej ekspansji.

Czy komuś udało się już coś podobnego?

Istnieje wiele przykładów restauracji, które powstały przy pomocy crowdfundingu, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych (na przykład Prequel w Waszyngtonie) i Wielkiej Brytanii (na przykład Som Saa w Londynie). Craft Brewer czy Inne Beczki tu w Polsce uzbierały po 400 000 pln. Istnieje wiele innych przykładów przedsiębiorców, którzy z powodzeniem zebrali kapitał na nowe urządzenia, rozbudowę, zdobycie nowych rynków zbytu lub nawet wcielenie w życie zupełnie nowych pomysłów. Z Twoją pomocą te same sukcesy możemy powtórzyć tutaj, w Polsce.

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie reklamowy i promocyjny, a rodzaj oferty publicznej nie wymaga udostępnienia prospektu emisyjnego, ani memorandum informacyjnego.