Media o Beesfund

Tak pisali o nas w mediach:

[15.06.2017] Warszawska giełda otwiera się na startupy

Informacja na temat podpisania porozumienia pomiędzy GPW oraz Beesfund w sprawie uruchomienia akceleratora dla startupów.

Link do artykułu

[07.06.2017] Crowdfunding demokratyzuje kapitalizm

Crowdfunding umożliwia każdemu bycie inwestorem, angażuje kapitał społeczny, demokratyzuje kapitalizm. Jest najszybciej rosnącym dziś na świecie źródłem finansowania start-upów – mówi w rozmowie z Obserwatorem Arkadiusz Regiec, założyciel Beesfund, platformy crowdfundingu udziałowego.

Link do artykułu

[29.03.2017] Crowdfunding udziałowy czeka rewolucja

W tym roku więcej spółek dostanie wsparcie od internautów, niż zadebiutuje na NewConnect. Ma być jeszcze lepiej, m.in. dzięki zmianom w przepisach.

Link do artykułu

[21.02.2017] impact'16 fintech/insurtech: Arkadiusz Regiec, Beesfund SA, część 1

O cyfrowej rewolucji w branży finansowej, potrzebie zmiany postawy polskiego regulatora wobec innowacyjnych przedsięwzięć oraz o tym, skąd czerpać inspiracje w rozwoju fintechu Arkadiusz Regiec, Prezes Zarządu Beesfund SA.

Link do artykułu

[26.09.2016] Crowdfunding udziałowy: aby zostać inwestorem, wystarczy kilkaset złotych

Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Na znaczeniu zyskuje crowdfunding udziałowy.

Link do artykułu

[02.05.2016] JAK ZOSTAĆ WSPÓŁWŁAŚCICIELEM INNOWACYJNEJ FIRMY?

Skąd wziąć pieniądze na rozwój firmy rozpoczynającej działalność albo planującej poszerzenie jej zakresu? Twórcy startupów na początku sięgają do własnych oszczędności lub proszą o wsparcie rodzinę. Mogą zaciągnąć kredyt w banku, mogą znaleźć inwestorów, którzy wyłożą duże kwoty. Jest jednak inna możliwość - tzw. crowdfunding udziałowy.

Link do artykułu

[23.12.2014] Rewolucja społecznościowe w finansach – equity crowdfunding

Wywiad z prezesem zarządu Beesfund S.A., Arkadiuszem Regiecem o przyszłości Equity crowdfundingu i jego wpływie na rynek finansowy.

Link do artykułu

[13.11.2014] Sukces polskiej firmy. Akcje za bitcoiny

„Akcja crowdfundingowa zakończyła się ogromnym sukcesem. Polskiej firmie InPay S.A. udało się przekonać 181 inwestorów z całego świata do zakupu 5% akcji za sumę 200.000 złotych.” pisze portal money.pl odnosząć się do zakończenia naszej akcji.

Link do artykułu

[27.10.2014] Poland’s InPay Lets Crowdfunders Buy Equity With Bitcoin

Największy portal na świecie poświęcony kryptowalutom pisze o naszej akcji InPay S.A.

Link do artykułu

[18.02.2013] Finansowanie społecznościowe

O historii, teorii, podstawach prawnych i praktyce korzystania z finansowania społecznościowego w Polsce pisze Filip Milewski na łamach Portalu Innowacji.

Link do artykułu

[17.01.13] Projektodawcy Beesfund w TVN24

Kolejny telewizyjny reportaż o finansowaniu społecznościowym przygotowała redakcja TVN24. Widzowie mogli zapoznać się m.in. z wypowiedziami Karola Króla oraz poznać m.in. takiej projekty jak „Miła, padnij!”, „Nowa płyta Brendy Walsh” czy „Praska Biblioteka Sąsiedzka”. Materiał można obejrzeć na stronie TVN24.

Link do artykułu

[15.01.13] Puls Biznesu kolejny raz o crowdfundingu

Uruchom własne kontakty, opowiedz o sobie, mów zrozumiałym językiem — to zasady, którymi powinni się kierować autorzy kampanii crowdfundingowych – pisze Marta Bellon na łamach „Pulsu Biznesu”. Tekst stanowi obszerną relację z konferencji „Crowdfunding w Polsce 2012” sfinansowanej dzięki społeczności Beesfund. Zachęcamy do lektury!

Link do artykułu

[5.11.12] Polski bohater Ameryki

Obszerny artykuł na temat życia generała Zdzisława Starosteckiego. Jacek Sut od 2009 roku przygotowuje film dokumentalny o życiu polskiego generała (PATRIOTa). W 2010 r. przeprowadził ostatni wywiad jakiego udzielił Starostecki. Problem jednak w tym, że brakuje funduszy na jego dokończenie. Reżyser za pośrednictwem portalu Beesfund.com zwraca się z prośbą o pomoc. Na specjalne konto bankowe można wpłacać datki na realizację materiału. - można przeczytać w artykule.

Link do artykułu

[19.09.12] Pierwszy magazyn z crowdfundingu?

O zamknięciu magazynu „Bluszcz” było ostatnio głośno w mediach. Na portalach społecznościowych powstała nawet grupa wspierająca pismo. Niestety „Bluszcza” nie udało się uratować. Redakcja jednak się nie poddaje. Założyła nowy magazyn „Park” – żeby go otworzyć potrzebuje miliona złotych. Liczy na pomoc wiernych czytelników (...) Jeżeli wszystko pójdzie według planu, będzie to precedensowa sytuacja w naszym kraju. Wszystko w rękach czytelników. My trzymamy mocno kciuki.- można przeczytać w portalu natemat.pl

Link do artykułu

[01.09.12] Miliony z internetu pozwolą na rozkręcenie biznesu

W weekendowym wydaniu Gazety Wyborczej pojawił się obszerny artykuł na temat finansowania społecznościowego prezentujący najciekawsze projekty ze świata, problemy związane z regulacjami crowdfundingu w Polsce i innowacyjnym rozwiązaniom naszego portalu. Tę dyskusję próbuje minąć bokiem nowy serwis finansowania Beesfund.com, w którym docelowo można oferować udziały, jak i działać w modelu Kickstartera (za określone nagrody). - można przeczytać w tekście dostępnym na łamach portalu Wyborcza.biz.

Link do artykułu

[29.08.12] W Polityce o finansowanie społecznościowym!

(...) nie ma przeszkód, żeby tysiące ludzi z pomysłem i setki tysięcy ludzi z pieniędzmi spotkały się także i w naszej sieci - twierdzi redaktor tygodnika "Polityka". W artykule wiele uwagi poświęcono crowdfundingowi o charakterze udziałowym oraz portal Beesfund.com. Polecamy!

Link do artykułu